Еве еден рецепт кој ќе ви послужи за декорирање на вашите софри.

Сварете ги компирите и изрендајте ги откако ќе се изладат. Се додаваат кашкавалот и шунката истотака рендани.
Кромидот поминете го на ситната страна од рендето, додајте ги мајонезот и павлаката. Зачинете и формирајте топчиња.
Готовите топчиња валкајте ги во ситно рендано сирење.
Служете ги ладни.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови