Се замесува тесто од наведените состојки и се расукува кора. Посебно се матат јајцата со вилушка и го додаваш сирењето и се заедно се меша. Филот го ставаш врз кората и виткаш во ролат. Потоа се сече ролатот и се редат полжавите на хартија за печење.
Се пече на 220 С околу 25-30 минути.
Бидејќи немав доволно бело брашно го измешав со интегрално пченично, а по желба може да ги правите и како фил за пица или благи без додаток на сол во тестото.
Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови