Лесни за подготовка, а многу вкусни...)))

Јајцата се матат со малку сол, па се додава маслото, јогуртот и другите наведени состојки.На крај се вмешуваат со лажица спанаќот, сирењето, куленот и филето.

Се печат на 180 - 30 мин., во загреана рерна на 200 степени.

Дозата е за 12 мафини големи.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани