Саламата и кашкавалот се сечкаат на ситни коцки. Морковот и грашакот се варат (може да се користи и замрзната мешавина) и морковот се сече на коцки.
Јајцата се матат па се додаваат останатите состојки. На крај го ставаме брашното со саламата, кашкавалот и зеленчукот и уште малку матиме.
Истураме во калап за мафини подмачкан со маргарин.
Печеме на 180 степени 20 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови