Ова е пак идеја са предјадење, за декорација на вашата празнична трпеза.
Рецепт нема, се е до вашата фантазија.
Јас направив урнебес салата, од неа по едно топче ставив во корнетот и одозгора го украсив со малку доматче и француски магдонос.
Совет, најпрво во корнетот ставете парче од салатката, па потоа топчето салата, за да не се навлажни корнетот ако е во допир со салатата.
Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови