Испечати

Солени корнети

Солени корнети

Состојки

  • Корнети (мали) по желба
  • Салата урнебес
  • Сусам за украсување
  • Домати салатка, магдонос... за украсување

Подготовка

Ова е пак идеја са предјадење, за декорација на вашата празнична трпеза.
Рецепт нема, се е до вашата фантазија.
Јас направив урнебес салата, од неа по едно топче ставив во корнетот и одозгора го украсив со малку доматче и француски магдонос.
Совет, најпрво во корнетот ставете парче од салатката, па потоа топчето салата, за да не се навлажни корнетот ако е во допир со салатата.
Уживајте!