Превкусна мека и сочна пита.
Палачинките можете да си ги направите според ваш рецепт само треба да бидат солени.
За филот сите состојки убаво ги соедниуваме.Тавата во која ќе печеме ја намрсуваме со маргарин и редиме палачинка па две лажици фил.
Постапката ја повторуваме до крај.Врз последната палачинка повторно нанесуваме фил и печеме во загреана рерна на 200 степени околу 30 до 35 минути.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови