Најпрвин во еден сад се зема урдата, мајонезот и павлаката се заедно се промешува. Се зема обландата се става во навлажнета крпа малку да омекне потоа се премачкува со филот. Претходло изрендана салама и кашкавал се додават врз филот може и да изрендате варено јајце доколку сакате. Се замотува во ролат се става малку во фрижидер да олади и потоа се сече на парчиња .

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови