Едноставен за подготовка, многу вкусен и освежителен, погоден за високиве температури во овој период.

Одберете созреани јагоди, кои се вкусни и благи за да сокот ви е повкусен. Состојките ги ставате во блендер и блендирате додека да добиете убаво изблендирана смеса.
Ако сакате да ви е поразреден сокот, додадете повеќе вода или пак цел лимон за покиселкаст вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови