Вишните се мијат и се стават во поголема шерпа се гмечат со рака со се семки. Кога убаво ќе се изгмечат се додава лимонтусот и водата и се меша. Стои цела ноќ и утредента го прецедувам преку едра цедалка, па преку ситна цедалка. Го додавам шеќерот и кога ќе се растопи го собирам во пластични шишиња и го замрзнувам.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови