Брзи, превкусни и декоративни.

Подготовка
Во сад измешајте ги пудинзите со шеќерот и 50 мл млеко.

Малините изблендирајте ги и ставете ги во сад со водата да зовријат. Откако ќе зовријат, додадете пола од смесата за пудинг. Мешајте со лажица додека да згусти смесата, а потоа тргнете го садот од оган и додадете го ликерот. Промешајте

Во сад на оган сега ставете го млекото да зоврие, па додадете го пудингот и мешајте со лажица да згусти смесата. Овде додадете ги путерот, растопеното чоколадо и кокосот. Кога ќе излади смесата формирајте бомбици и валкајте ги во кокос.

Во корпички за бомбици ставајте по малку прво од малина филот па одозгора бомбиците.

На здравје

Забелешка
Овие бомбици се превкусни и во посна варијанта. Млекото може да го замените со кокосово млеко, путерот со посен маргарин и посно бело чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани