Ова смути по структура е кремасто, кое пак по состав е идеално за екстра енергија во текот на денот.

Подготовка

1. Во чашката од блендерот ги ставаме наведените состојќи и блендираме до хомогенизирање. Послужуваме веднаш.

*Забелешка - Јас употребив зрела банана и благо јаболко, па затоа и немав потреба од додатно заблажување (вие по вкус). Доколку ви треба посна варијанта користете растително млеко, јас се одлучив за бадемово млеко. Количината одредете ја сами, односно според тоа дали сакате покремаста структура или не.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани