Семето од чиа се става во една чаша и му се додава млекото и ванилата, се остава 10-ина минути, готовото семе се става на дното од чашата во која што ќе се сервира смутито.
Горниот дел се спрема од блендирана банана на која што и се додава сокот од портокал и кокосот, ако сакате може да се додаде и некој засладувач.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови