Подготовка:

1. Во сад ставаме вода и чиа семки. Ги оставаме 30 минути да отстојат.
2. Во чашата на нутрибулет ги ставаме јагодите и капините, додаваме вода. Ги соединуваме со натопената чиа.
3. Течноста ја процедуваме низ цедалка.
Сервираме во чаши и веднаш консумираме
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани