Како е сезона на вишни, а мене ми се киселки и не ги сакам свежи да ги јадам, ова е најдобриот начин да ги внесам во организам. Вака ми се ептен вкусотија...

Овој пат ги подготвив во Мултифреш вакуум екстракторот со тоа што од вечер си исчистив поголема количина на вишни, ги изблендирав на вакуум блендерот и изутрината си пиевме сите смути. Напишаната доза е од око, подгответе си го по ваш вкус...
Сите состојки ги ставаме во чашката, затвораме и вклучуваме на вакумирано блендирање... Најинтересниот момент кај овој апарат ми е кога гледам придвижување на состојките кога ќе вакумира... А бе неверојатен е! На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани