Еве една идеја за смути кое е вкусно, здраво и богато со витамини.

Подготовка

1. Исчистете ги ананасот и лубеницата.
2. Ставете ги парчињата овошје во чашата од нутрибулетот, додајте ги коцките мраз и сокот од портокал. Додаваме засладувач по вкус, јас додадов мед. Блендираме до хомогенизирање.
Послужуваме веднаш.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани