Одличен појадок, ужина или лесна вечера.

Подготовка:

1. Крушите измијте ги убаво и исечете ги на помали парчиња. Исечете го делот со семките и дршките. Ако сакате не мора да ги лупите (по желба).
2. И смоквите истотака убаво ги миеме и лупиме, па ги додаваме во чашката од нутрибулетот. Додаваме вода и блендираме. Заблажуваме по вкус и послужуваме веднаш.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани