Добро утрооо

Прво лимонот и мандарините ги лупиме од кората.
Ги одстрануваме семките.
Излупеното јаболко го сецкаме, како и кивите.
Сите состојки ги ставаме во садот на Нутрибулет и соединуваме до изедначување на смесата.
Тоа е за неколку секунди.
Налеваме вода по потреба.
Сервираме во 2 чаши.
На здравјее

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани