Испечати

Смути - витамин Ц

Смути - витамин Ц

Состојки

  • 2 киви
  • 1 лимон
  • 2 мандарини
  • 1/2-1 јаболко
  • 10 зрна аронија
  • вода по потреба
  • мед, шеќер по желба

Подготовка

Добро утрооо

Прво лимонот и мандарините ги лупиме од кората.
Ги одстрануваме семките.
Излупеното јаболко го сецкаме, како и кивите.
Сите состојки ги ставаме во садот на Нутрибулет и соединуваме до изедначување на смесата.
Тоа е за неколку секунди.
Налеваме вода по потреба.
Сервираме во 2 чаши.
На здравјее