Сочна, брза и превкусна.

Подготовка

Прво, подгответе го филот
-Во длабок сад ставете го сладоледот во прав, кондензираното млеко, обичното млеко и шеќерот. Можете да додадете и 2 лажици какао, за појак вкус. Изматете убаво со миксер и ставете во замрзнувач малку да стегни додека го приготвувате пандишпанот.

Пандишпан
-Изматете ги белките во цврст снег, па додавајте го постепено шеќерот. Потоа, додадете ги жолчките и продолжете со матење.
Додадете го маслото, просеаното брашно со пециво и ванилата. На крај додадете ги и мелените лешници и промешајте
- Смесата, ставете ја во тава обложена со хартија за печење и печите на 200 степени околу 10-15 мин.
-Пандишпанот потопете го со млеко и поделете го на два дела.

Врз едниот дел ставете од сладоледот, а врз него изрендајте ја свежате банана, додадете мелени ореви и сецкано чоколадо. Одозгора, ставете уште еден слој од сладоледот, па ставете го другиот дел од пандишпанот.
- Тортата филувајте ја со остатокот од сладоледот и декорирајте по желба.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани