Излупете ги бананите и сечете ги на кругови. Ставете ги во замрзнувач неколку часа и потоа ставете ги во блендер и блендирајте ги додека не станат кремасти. Додадете го путерот од кикирики и какаото и измешајте ги заедно.
Потоа можете да го ставите повторно во замрзнувач, но убаво е и без повторно замрзнување.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови