Подготовка

1. Во сад измешајте ги сецканите печени, несолени кикиритки и мелените пишкоти.

2. Чоколадото и путерот растопете ги во сад на пареа, па додадете ги во садот со кикиритките и пишкотите. Промешајте и оставете ја смесата малку да излади а потоа додадете го и сокот од портокал. пак промешајте добро и полнете ги калапчињата.

Колачите ставете ги во замрзнувач околу 2 часа.

Декорирајте по желба

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани