Од сите состојки се измесува хомогено тесто.
Се вадат парчиња колку орев големина, се обликуваат и се тостираат на тостер.
Тостерот да е на најсилно пуштен.
Одлично мезе за со пиво.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови