Кромидот крупно сецка и морковот на кругови ги пропржуваме на масло во тенџере. Потоа го додаваме месото исецкано на коцки, па потоа шампињоните исецкани на четвртинки. Се пропржуваме заедно и потоа додаваме пола чаша вода, зачини и сенф. Потоа го печиме во релна прво поклопено со капак. (внимавајте садот во кој ќе го печите во релна да е целосно метален или огноотпорен). При крај го отвораме да испари течноста до посакуваната густина на сосот. Сервираме и рендаме кашавал.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови