Свинското месо се сече на поситни парчиња. Се пропржува на маслото се додава ситно сецкана пиперката и кромидот. Доматите се рендаат или се блендираат во блендер.Се додаваат во месото. Се динста додека испари течноста од доматите. Се додава зачин, сол ,црвен пипер по вкус.Се пропржува, се налева 1 филџан топла вода и се динста уште 5-10 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови