1. Кромидот се сецка ситно и се става во тенџере да се запржи.
2. Месото се сече на ситни парчиња и се додава да се пржи заедно со кромидот.
3. Откако месото добро ќе се исржи се додаваат и печурките.
4. Малку да се запржат и тие со месото и им се додава кремот за готвење Полимарк.
5. Посолуваме, ставаме зачин и црн бибер.
6. За декорација може да се користи младо кромидче.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови