Се бијат шеќерот и јајцата убаво. Млекото се вари со шафранот и се додава путерот да се стопи заедно со млекото. Се додава течноста во јајцата и се меша. Се додава ванила шеќер, пециво и брашното. Се мачка калап со путер и се поросува со кокос. Се истура смесата во калапот и се пече 30 мин на 175 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови