Кромидот се пржи да зарумени,се ставаат морковот,магдоносот,потоа меленото месо и се зачинуваат со сол бибер, вегета и се додава измиениот ориз. Сето ова вака подготвено се замотува во листот од лоза. Се ставаат во тава за печење се поливаат со зачинета вода топла и се потпечуваат во рерна. Се служи со кисело млеко или павлака.
Добар апетит...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови