Брзо и едноставно

Подготовка:

1. Исчистете го авокадото и исечкајте го лукот, па заедно со малку сол истолчете ги.
2. Јајцата изрендајте ги и додадете ги во авокадото. Додадете ги и останатите состојки, убаво измешајте и дотерајте по вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови