Сите состојки убаво се мешаат во подлабок сад, по желба додадете оцет и малку сол.
Брза и лесна салата, погодна за време на пости.
Поздрав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови