Цвеклото се вари, се лупи, па се сецка на кругови и се зачинува со јаболков оцет и со маслинов зејтин и сол. Откако ќе отстои во стаклена тегла се сецка на коцкички.
Празот се мие и се сецка на четвртинки и се додава на цвеклото. За да се спои со него се додават двете лажици мајонез и салатата е готова. За зимскиот период оваа салата е исклучително освежителна и е добар гарнир за свинско месо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови