Едноставна, вкусна , богата салата и предлог за посни денови.

1. Руколата се мие и се цеди од течноста. Краставицата ја сечеме на парчиња. Авокадото го сечеме на парчиња. Туната ја цедиме од маслото. Кромитчето ситно го сецкаме.

2. Врз салатата цедиме сок од лимон, го додаваме маслиновиот зејтин, посолуваме, ја мешаме салатата и служиме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови