1. Оризот и јајцата сварете ги.

2. Сурими стапчињата, јајцата и краставицата исечете ги на коцки. Младиот кромид ситно исечкајте го.

3. Во изладениот ориз ставете ги исецканите сурими стапчиња, јајца, краставица, млад кромид и  мајонезот. Се посолете, додајте црн бибер и промешајте убаво.

Сервирајте ја салата во чинија, украсете со млад кромид и магдонос.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани