Брзо, вкусно, декоративно...

1. Сирењата изрендајте ги и додајте ги во крем сирењето. Додајте го и ајварот.

2. Сусамот потпечете го на сува тава и додајте го во сирењето.

3. Формирајте ја салатата (јас ја направив во форма на ананас, може не многу успешно хаха) и одозгора наредете ги потпечените јатки ореви.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови