Прекрасна здраваи вкусна салата која ќе ви даде енергија во текот на денот.
Се мие руколата, се цеди и се сецка. Авокадото и краставицата се сечат на коцки, се додава и магдоносот. Се посолува,се додава маслиново масло и балсамико оцет. Се служи со намаз од индиски ореви.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови