Испечати

Салата со рукола и авокадо

Салата со рукола и авокадо

Состојки

  • 2 раце исецкана рукола
  • 1 зрело авокадо
  • 1 краставица

Подготовка

Прекрасна здраваи вкусна салата која ќе ви даде енергија во текот на денот.
Се мие руколата, се цеди и се сецка. Авокадото и краставицата се сечат на коцки, се додава и магдоносот. Се посолува,се додава маслиново масло и балсамико оцет. Се служи со намаз од индиски ореви.