Морковите се рендаат на крупната страна од рендето. Се рендосува и лукчето.Сето тоа се става во поголем сад со павлаката се посолува и се додава мајонезот поо вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови