Сварете ги макароните и јајцата.
За тоа време исечкајте ја пиперката и кашкавалот, а покасно и варените јајца.
Измешајте се, при што на крај го додавате тартар мајонезот, посолувате, побиберувате и дотерувате на вкус со лукот во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови