Точна количина нема, ставете се по ваш вкус. Леблебијата најпрво сварете ја, брокулата искинете ја на ситни цветчиња, празот исечкајте го на танки крукчиња, ако имате чери доматчиња ставете ги цели, ако не доматот исечете го на парчиња, ставете маслинки, а потоа измешајте ги сите состојки па зачинете ги.
Многу убаво оди со жолта.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови