1. Сварете ја леќата, или конзумирајте готова од лименки. Јас пробав со црвена леќа, но и со обична. Мека е многу црвената леќа. Затоа ако се одлучите за црвената леќа, тогаш не ја варете, само зовријте ја.

2. Кус кусот попарете го со посолена вода и оставете да набабри.

3. Сирењето исецкајте го на коцки онолку колку мислите дека ви е убаво. Јас сецкав се на ситно.
Краставицата, црвениот домат и кромидот ги исецкав на мали коцкички, а магдоновчето го исцепкав со рака. Ги нафрлив маслинките.

4. Кога се набабри кус кусот, го помешав со леќата, а потоа благо го соединив со зеленчукот.

Зачинив со маслиново масло и сол.
Нека ви е на здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови