Подготовка:

1. Сварете ги засебно гравот и киноата и потоа исцедете ги. Сварете ги и морковите исто така.
Потоа исечкајте ги заедно со останатиот зеленчук. Измешајте се заедно.

2. Во посебен сад измешајте ги сите состојки за преливот и потоа измешајте го во салатата.

3. За љубителите на лутиот вкус, доматната паста можи да ја изберат со чили пиперче.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови