Подготовка
1. Пиперките излупете ги, исцедете ги и исечкајте ги. Краставицата излупете ја, пресечете ја по должина и со лажиче изгребете и ја средината, семките. Исечкајте ја.
2. Сирењето изрендајте го и во него додајте ја павлаката, пиперките, краставицата и сувите домати. Убаво измешајте. Изладете ја пред служење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови