Најпрво пилешкото исечете го на помали коцки ставте го во тава на оган да се пржи со малку зејтин. Дојдате сол и мешан зачин по вкус и половина филџан вода. Откако ќе се испржи тргнете го од оган.
Во тенџере на оган сварете ги макароните да се варат по упатството. Откако ќе се сварат исцедете ги од водата и оставте ги да се оладат.
Златната мешавина сварете ја по упатството, па и неа исцедете ја од водата и оставте да се олади.
Оладените макарони истурете ги во друг сад. Додајте го испрженото оладено пилешко месо. Потоа додајте ја оладената златна мешавина, туната (рибата), претходно изренданиот кашкавал на ситната страна од рендето, солта, магдонос и на крај додајте ја киселата павлака. Нежно промешајте со две лажици додека да се соедини се па сервирајте.Добар апетит...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани