Подготовка:

1. Тиквичките расечете ги на крукчиња, а потоа на половинки. Кромидот и сланината ситно исечкајте ги.
2. Во тава на оган додадете ги тиквичките, кромидот, сланината и маслото за јадење и пржете додека не омекнат и загуменат.
3. Тавата за печење обложете ја со хартија и распоредете го расуканото тесто.
4. Во тавата за печење со тестото додајте ги изпржените тиквички со сланина и кромид.
5. Во сад за матење разматете ги јајцата со павлаката и солта и прелијте врз смесата со тиквичките.
6. Формирајте ги краевите на пита и печете ја питата во загреана рерна на 180 степени околу 20 минути.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани