Компирите и јајцата се рендаат. Саламата и кашкавалот се сечкаат на ситни коцки. Исто и краставичките кои може малку да постојат за да се исцедат. Сите состојки се мешаат се додава малку сол и на крај се тура мајонезот. Се декорира по желба. Во случајов со ружа од дајкун.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови