1. Во длабок сад се мелат бисквитите, во нив се додава шеќерот и стопениот маргарин. Убаво се меси со рака.
2. Се додаваат оревите, чоколадата и румот.
3. Се остава смесата малку да одмори-да се спојат состојките.
4. Се формираат бомбици кои се увалкуваат во мелени ореви.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани