Изматете ги жолчките со изварката, 50 мл масло и 50 мл млеко.
Белките со малку сол посебно изматете ги.
Измешајте ги жолчките и белките да се добие кремаста смеса.
Секоја кора, превиткајте ја по должина три пати, премачкајте ја со смесата и пресечете ја на три еднакви дела. Од секој дел свиткајте ролничка.
Наредете ги на плехот, а пред печењето преачкајте ги со мешавината од преостанатото млеко и масло.
Одозгора наросете ги со сусам.
Печете ги во загреана рерна на 200 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови