1. Фил. Шеќерот, путерот и млекото се зоврива, потоа чекаме да излади смесата.
2. Во млакиот фил се додаваат мелените бисквити и се промешуваат на тивок оган, потоа се додаваат оревите, ванилата и румот. Сето тоа непрекинато се меша и се трга на страна.
3. Обландата малку се попрскува со млеко и се мачка со половина од филот , потоа се става ред од бананите и полека се витка во ролат.
4. Постапката се повторува. На крај ќе се добиат два ролата од обланда со банани, кои се послужуваат изладени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови