За љубителите на морска храна, одлична идеја!

Подготовка:

1. Во тава ставете ситно сецкан кромид и морков. Mалку потпржете, додајте ги морските плодови, пржете кратко, додајте ориз и вода да ги покрие, посолете додајте зачини малку оригано.

2. Варете на тивок оган додека не се свари оризот. На крај ставете магдонос. Сервирајте во чинија со лимон!
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани