Компирот исецкајте го на ситни коцки и добро измиете го. На малку масло испржете го кромидот и додајте го компирот. Малку издинстајте го и турете го виното, водата, ставете ја коцката, а пред да биде готово додајте го и грашокот и биберот. Внимавајте компирот да не се превари.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови